نمای کلی

نمای کلی

شرکت حمل ونقل توکا (زیر مجموعه هلدینگ سرمایه گذاری توکا فولاد) در سال 1370 به منظور حمل محصولات و ارائه خدمات شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان و سایر شرکتهای بزرگ تولیدی، صنعتی و تجاری تاسیس گردید و بعنوان اولین شرکت حمل ونقل جاده ای کشور از سال 1382 با تایید سازمان بورس اوراق بهادار به شرکت «سهامی عام» تغییر ماهیت یافت و در سازمان بورس اوراق بهادار پذیرفته گردید. زیر ساخت های قدرتمند و اصولی شركت، که از برترین شرکت های حمل و نقل جاده ای در کشور می باشد موجب گردیده تا سازمان راهداری، پروانه فعالیت کشوری برای شرکت حمل و نقل توکا صادر نماید و مجوز صدور بارنامه در کل کشور را دارا باشد. طی یک دهه اخیر از میان 460 شرکت فعال در صنعت حمل‌ونقل استان اصفهان، شرکت حمل‌ونقل توکا همواره به ‌عنوان شرکت برتر در استان اصفهان برگزیده شده است. غالب فعالیتهای شرکت را حمل مواد اولیه و محصولات صنعت فولاد تشکیل می دهد و با صنایع بزرگی مانند فولاد مبارکه اصفهان، فولاد سبا، ذوب آهن اصفهان، فولاد هرمزگان جنوب، فولاد سنگان و ... همکاری دارد. شرکت حمل و نقل توکا در استانهای اصفهان، خراسان رضوی، گیلان، و هرمزگان دارای شعب فعال بوده و در سایر نقاط کشور خدمات رسانی می نماید.

شرکت حمل و نقل توکا در حوزه های ذیل فعالیت می نماید:

واحد شعب

شعبه مبارکه

شعبه مبارکه در سال 1370 و برای حمل محصولات شرکت فولاد مبارکه و در جوار آن دایر گردید تا با فراهم نمودن امکانات و تجهیزات مناسب شرایط انجام خدمات حمل و نقل مورد درخواست فولاد مبارکه را فراهم آورد. این شرکت تنها شرکتی است که در منطقه مبارکه در مجاورت شرکت فولاد مبارکه دارای پایانه اختصاصی حمل کالا می باشد و این مزیت امکان ارائه خدمات جانبی حمل و نقل برای صاحبان کالا شامل: تخلیه و بارگیری مجدد بنا به درخواست مشتریان در انبارهای روباز و مسقف و غیره را برای این شرکت فراهم آورده است. شعبه مبارکه با برنامه ریزی ساعات کاری پرسنل به صورت 24 ساعته نسبت به حمل بار پاسخگوی صاحبان کالا و مراجعه کنندگان می باشد که حد اکثراستفاده از وقت را برای تسریع در حمل محموله های برنامه ریزی شده فولاد مبارکه و ارسال به موقع کالا در وقت تعیین شده توسط مشتریان می نماید. این شعبه همچنین به عنوان مرکزیت کنترل عملیات شرکت حمل و نقل توکا فعالیت می نماید و مسؤلیت تعامل و هماهنگی همه جانبه با سایر شعب واقع در بندر عباس، رشت، اصفهان، کاشان و زرین شهر را برعهده دارد و این امر به دلیل ارائه خدمات مطلوب و پاسخگویی به درخواست مشتریان به صورت تمام وقت می باشد و بر این اساس با افتتاح غرفه اختصاصی در پایانه حمل و نقل شهرستان مبارکه حمل برای کل محصولات تولیدی برشکاری ها و کارخانجات موجود در سطح منطقه حمل و نقل در کمترین زمان ممکن را فراهم نموده است.

دفتر اصفهان

دفتر اصفهان بعنوان مرکز ثبتی شرکت حمل و نقل توکا در پایانه امیر کبیر، غرفه 36 می باشد که فعالیت آن بیشتر در زمینه حمل محصولات فولادی از مبادی ذوب آهن اصفهان و واحد نورد پیوسته شرکت فولاد سبا طبق ضوابط حاکم بر پایانه ها و سالن های اعلام بار کشور می باشد. حمل کلیه محموله های سنگین، نیمه سنگین و فوق سنگین به اقصی نقاط کشور از خدمات این دفتر می باشد.

شعبه بندرعباس

شعبه بندرعباس با بیش از 26 سال تجربه در زمینه حمل کالاهای سنگین و فوق سنگین در قالب قرار دادهای بزرگ با صنایع فولاد، کارخانه های سیمان کشور و سایر کارخانجات و شرکتهای درخواست کننده حمل کالا، با در اختیار داشتن پرسنل مجرب، آماده انجام کلیه مراحل حمل و نقل از بدو ورود کالا در مبداء تا رساندن محموله به صاحب کالا در مقصد می باشد. در این شعبه ارائه کلیه خدمات جانبی از قبیل ترخیص کالا از گمرکات، تخلیه و بارگیری محموله های کشتی های وارداتی و صادراتی، حمل شهری به انبار های خارج از اسکله، انجام خدمات استریپ و انبار داری انجام می شود.

شعبه رشت

شعبه رشت یکی از شعب فعال شرکت حمل و نقل توکا می باشد و همراه با پرسنل مجرب و کاردان با داشتن پروانه فعالیت استانی در جوار شرکت فولاد گیلان در زمینه حمل و نقل و جابجایی کالا، ترخیص کالا، تخلیه و بارگیری و انبار داری مشغول فعالیت می باشد. این شعبه با توجه به آمار بالای حمل وبر اساس قابلیتهای موجود، توانایی حمل کلیه محموله های صاحبان کالا به تمامی نقاط کشور را دارا می باشد و در چند سال گذشته از فعالترین شرکتهای حمل و نقل در استان گیلان بوده است.

شعبه کاشان

شعبه کاشان در جوار فولاد امیرکبیر کاشان و سایپا سیتروئن کاشان قرار دارد و با فراهم نمودن امکانات و تجهیزات مناسب به منظور حمل محصولات این دو شرکت مهم شهرستان کاشان تاسیس گردید. این شعبه با عملکرد مطلوب در ارائه خدمات حمل و نقل به عنوان یک شریک تجاری مطمئن برای شرکت سایپا لجستیک با حمل خودروهای تولیدی سایپای کاشان به اقصی نقاط کشور توسط کامیون های خودرو بر به حساب می آید.

واحد راهبری

واحد راهبری شرکت با در اختیار داشتن ناوگان حمل ونقل مسئولیت انجام وظیفه در زمینه حمل ونقل را عهده دار می باشد. راهبری شرکت یکی از مهمترین واحد ها ی عملیاتی و از ارکان اصلی شرکت حمل و نقل توکا محسوب می گردد و وظیفه کنترل، راهبری و هدایت ناوگان ملکی شرکت شامل 200 دستگاه کامیون کشنده ملکی از نوع کفی، کمپرسی، کمرشکن 5 ، 7 و 11 محور را بر عهده دارد. این واحد در مواقع بحرانی و کمبود مکانیزم با حمل به موقع و سریع محصولات می تواند مانند بازویی توانمند در خدمت صاحبان کالا باشد. این واحد با بکارگیری روشهای نوین مهندسی حمل و نقل و راهبری مؤثر ناوگان با استفاده از ابزار و تجهیزات مناسب همچون سیستمهای ردیابی ماهواره ای جهت راهبری مطلوب و هدایت ناوگان حمل و نقل و استفاده از شبکه اطلاعات مدیریت (MIS) بهره برداری و اثر بخشی هرچه بیشتر حمل و نقل سنگیـــن و نیمه سنگین و با اتکا به مدیریت و پرسنل توانمند تا کنون توانسته است به نحو شایسته در خدمت مشتریان گرامی انجام وظیفه نماید. ناوگان حمل و نقل جاده ای این شرکت طی چندین سال متوالی بالاترین آمار حمل کالا و تعداد سفر را در استان اصفهان به خود اختصاص داده است.

واحد تعمیرگاه مکانیزم های سنگین

تعمیرگاه شرکت حمل و نقل توکا از بدو تاسیس شرکت به عنوان بازویی توانمند در کنار هدف اصلی شرکت که حمل و نقل بوده است، در زمینه نگهداری و تعمیرات و پشتیبانی مکانیزمهای شرکت ایفای نقش نموده و در این راستا با سعی و تلاش مجدانه پرسنل، مهندسین و تکنسین های مجرب خود در سال 1375 موفق به اخذ نمایندگی مجاز فروش و خدمات پس از فروش شرکت ایران خودرو دیزل (گواه) گردیده است و با تکیه بر آموزشهای فنی و تخصصی گواه در کنار تجهیز کارگاه طبق استاندارد های تعمیرگاهی، توانسته است علاوه بر فعال نگه داشتن ناوگان حمل و نقل ملکی شرکت رضایت مشتریان خصوصی را نیز جلب نماید. این مجموعه علاوه بر دارا بودن فروشگاه قطعات یدکی، مکانیکی، پنوماتیک، چرخ و محور، برقکاری و سایر قسمتهای ارئه دهنده خدمات تعمیرگاهی مجهز به دستگاه استاردیاگنوسیز بوده و در حال حاضر یکی از نمایندگی های مجاز فعال ایران خودرو دیزل (گواه) در سطح کشور می باشد. شرکت دارای رتبه درجه‌یک ممتاز کشوری در نمایندگی ایران‌خودرو دیزل (گواه) می‌باشد. این شرکت دارای پروانه «صنایع ماشین سازی و تجهیزات» از وزارت صنعت،معدن و تجارت می باشد.

واحد پروژه ها

از مزیتهای این شرکت توانایی فعالیت در پروژه های عملیاتی و تعمیراتی، همچنین پروژه های تأمین و راهبری ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین بخش تولید کارخانجات و مراکز صنعتی می باشد. شرکت حمل و نقل توکا توانایی تخلیه کشتی، حمل شهری، استریپ، ترخیص و انبارداری در بنادر و سایر مناطق کشور را داشته و با بیش از 40 دستگاه مکانیزم ملکی از قبیل جرثقیل و لیفتراک با تناژ مختلف، ریچ استاکر، لودر و کامیون های حمل خاص، وکیوم لودر و ... بوده که قادر به اجرای پروژه های متنوع حمل و نقل داخلی در معادن و مراکز عظیم صنعتی در اقصی نقاط کشور تحت قراردادهای منعقده با مشتریان می باشد.

فعالیت‌ها و قراردادهای شرکت

 • حمل مواد اولیه شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن، فولاد هرمزگان جنوب و ... از کلیه بنادر و معادن کشور.

 • حمل محصولات صادراتی شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن، فولاد هرمزگان، ایران ترانسفور زنجان و ... به بنادر کشور.

 • حمل جاده‌ای داخل سایت شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن و فولاد هرمزگان.

 • حمل و تخلیه ذغال‌سنگ کارخانه کک سازی وپالایش قطران زرند.

 • تأمین و به‌کارگیری مکانیزمهای موردنیاز جهت انجام عملیات حمل‌ونقل سنگین و نیمه سنگین داخلی شرکت های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد کاوه کیش.

 • تخلیه، بارگیری، استریپ و انبارداری مواد اولیه شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن و فولاد آلیاژی ایران و... .

 • انجام عملیات فورواردینگ محصولات صادراتی شرکت های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان.

 • انجام عملیات گمرکی و ترخیص کالاهای وارداتی شرکت های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان در انبارهای اختصاصی گمرک.

 • انجام عملیات فورواردینگ محصولات صادراتی شرکت فولادهرمزگان جنوب.

 • پروژه تخلیه سرباره شرکت های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان.

 • پروژه حمل اسلب و گندله شرکت های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد خوزستان.

 • پروژه برشکاری، فرآوری و حمل آهن‌قراضه در شرکت فولاد هرمزگان.